Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Daleszycki spryciarz

Data publikacji 17.07.2008

Daleszyccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 21 lat, którzy blisko miesiąc temu używając podstępu okradli nad lokalnym zalewem 28-letnią kobietę. Dodatkowo okazało się , że młodszy korzystając ze sposobności okradł również swojego wspólnika.

Zaczęło się pod koniec czerwca od zgłoszenia kradzieży telefonu komórkowego w okolicach zalewu w gminie Daleszyce. Dwudziestokilkuletnia kobieta powiadomiła miejscowych stróżów prawa, że zaatakował ją jakiś młody napastnik, który wyrwał jej z ręki komórkę. Kryminalni wzięli się ostro do pracy i po niespełna miesiącu zatrzymali dwóch miejscowych złodziejaszków odkrywając przy okazji, że jeden z nich tamtego popołudnia okradł z telefonu komórkowego również swojego wspólnika.

Sprawcy umówili się, że jeden z nich podstępnie namówi na wspólną kąpiel 28-letnią kobietę, a wówczas drugi zajmie się jej telefonem komórkowym. Wszystko odbyło się zgodnie z planem, poza jednym szczegółem. Młodszy ze wspólników oprócz telefonu komórkowego kobiety uciekł z telefonem komórkowym swojego kompana.

Obaj odpowiedzą za kradzież telefonu z tym, że ten młodszy dodatkowo za okradzenie wspólnika. Obu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony