Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejażdżka z promilami

Data publikacji 17.07.2008

Mimo częstych apeli i kontroli, kierowcy wciąż decydują się wsiąść "za kółko" będąc pod wpływem alkoholu. Wśród nich jest coraz więcej kobiet. Ostatnio gostynińscy policjanci zatrzymali 4 panie z promilami.

Wieczorem gostynińscy policjanci zauważyli, dwie osoby jadące skuterem. Jedna z nich nie miała na głowie ochronnego kasku, więc funkcjonariusze postanowili zatrzymać jednoślad do kontroli. Na widok radiowozu, kierująca skuterem 16-letnia dziewczyna, nie zapanowała nad pojazdem i po zjechaniu na chodnik przewróciła się. Interweniujący policjanci szybko zorientowali się, co mogło być przyczyną tak smutnego zakończenia przejażdżki. Obie dziewczyny wręcz "zionęły" alkoholem. Zostały przebadane alkotestem. Kierująca miała 1,22 promila alkoholu w organizmie, a jej 19-letnia siostra 1,5 promila.

W wyniku zaliczonej "wywrotki" nie odniosły obrażeń. Nie unikną jednak odpowiedzialności za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kilka wykroczeń, takich jak jazda skuterem bez wymaganych uprawnień, przewożenie jednośladem nietrzeźwego pasażera i jazdę bez kasku ochronnego.

Również w Gostyninie dyżurny został powiadomiony o kolizji dwóch aut. Jak wynikało z informacji od zgłaszającej ford focus nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, a kierowca, którym była kobieta, zaczął pieszo uciekać z miejsca zdarzenia.

Patrol szybko zatrzymał uciekinierkę, którą okazała się 53-letnia mieszkanka Gostynina. Badanie alkotestem wykazało u niej 2,1promila alkoholu w organizmie. Druga uczestniczka kolizji, kierująca fiatem 126p była trzeźwa. Żadna z osób nie odniosła obrażeń ciała.

Pijana kobieta straciła prawo jazdy i odpowie przed sądem za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwym oraz za spowodowanie kolizji drogowej.
Powrót na górę strony