Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol i papierosy w klatkach po lisach

Data publikacji 17.07.2008

Blisko 140 litrów alkoholu i ponad 2,7 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili lubelscy policjanci. Nielegalny towar przechowywany był w pustych klatkach i beczkach na terenie byłej fermy lisów w gm. Jastków. Właścicielowi nielegalnych wyrobów grozi kara do 2 lat więzienia.

Funkcjonariusze z komisariatu w Niemcach ustalili miejsce, w którym najprawdopodobniej przechowywane są papierosy i alkohol pochodzący z przemytu. Mundurowi pojechali na byłą fermę lisów, gdzie obecnie znajduje się wybieg dla psów hodowlanych. 2730 paczek papierosów różnych marek oraz 139 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej ukryte było w klatkach po lisach oraz plastikowych beczkach. Właściciel posesji oświadczył, że artykuły są jego własnością i przeznacza je na własne potrzeby.

Za posiadanie papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy właścicielowi nielegalnego towaru grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna poniesie też odpowiedzialność z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, za co grozi grzywna do 5 tys. zł.
Powrót na górę strony