Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczniej nad morzem i na Mazurach

Data publikacji 28.07.2006

W najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionach Polski, a więc na Warmii i Mazurach, Pomorzu i Pomorzu Zachodnim tegoroczny lipiec jest bezpieczniejszy niż w 2005 r. Przestępczość kryminalna spadła o 40 proc. Poprawa bezpieczeństwa to przede wszystkim efekt skierowania do tych regionów na okres wakacyjny 500 dodatkowych policjantów.

W miejscowościach wypoczynkowych przebywa w okresie wakacji 6,5 mln turystów. Dlatego są to miejscowości szczególnie narażone na działanie przestepców. By temu przeciwdziałać trwa policyjna akcja "Bezpieczne wakacje". W jej ramach do służby skierowano dodatkowe patrole, które przyczyniły się zwłaszcza do spadku przestępczości kryminalnej. Mniej jest rozbojów (o 35 proc.), kradzieży (o 34 proc.) i kradzieży pojazdów (o prawie 50 proc.) oraz włamań (ok. 43 proc.).

Spadkowi przestępczości kryminalnej towarzyszy jednak wzrost liczby przestępstw i wykroczeń popełnianych przez ludzi pod wpływem alkoholu np. zakłóceń ciszy nocnej oraz bójek i pobić.

Istotnie spadła też liczba wypadków drogowych – jest ich mniej o około 30% niż w lipcu ubiegłego roku.

Bezpieczny lipiec wpisuje się w ogólną tendencję spadkową przestępczości w Polsce. W I półroczu 2006 w całej Polsce było o 10 % mniej przestępstw o charakterze kryminalnym niż rok temu. Mniej włamań, kradzieży, rozbojów i aż o 27 % mniej kradzieży samochodów.

Zobacz także:

BEZPIECZNE WAKACJE

WAKCYJNE ZADANIA POLICJI

PRZESTĘPCZOŚĆ NADAL SPADA

Powrót na górę strony