Wspólna akcja policji i Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wymierzona w przestępczość gospodarczą
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oławie przy współpracy z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili wspólne działania wymierzone w przestępczość gospodarczą. Realizując czynności mundurowi zabezpieczyli łącznie 40 automatów do gier hazardowych, gotówkę w kwocie 50 tysięcy złotych oraz narkotyki. W trakcie działań zatrzymany został 38-letni mieszkaniec Oławy. Przypominamy, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary finansowe, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.
Funkcjonariusze z pionu kryminalnego w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że w kilku miejscach na terenie miasta Oława funkcjonują punkty, w których mogą znajdować się nielegalne automaty do gier hazardowych.
Z tego powodu w miniony czwartek 25 lipca br., około godziny 19:30 oławscy kryminalni razem z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili wspólne działania wymierzone w przestępczość gospodarczą.
Realizując czynności zlecone, po siłowym otworzeniu drzwi, funkcjonariusze sprawdzili kilka lokali z nielegalnymi automatami do gier hazardowych, znajdujące się na terenie miasta.
W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie 40 automatów do gier oraz gotówkę w kwocie 50 tysięcy złotych. W toku prowadzonych czynności zatrzymany został 38-letni mężczyzna, który posiadał przy sobie narkotyki. Na domiar złego mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał również kilka nielegalnych automatów do gier hazardowych.
Przeprowadzone na miejscu oględziny potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Zabezpieczone automaty zostały przekazane funkcjonariuszom Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzą dalsze postępowanie i wyjaśniają wszystkie okoliczności procederu związanego z prowadzeniem gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Właściciele automatów mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego.
Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględni w ujawnianiu i zwalczaniu tego rodzaju nielegalnego procederu oraz zapowiadają kontynuację takich działań. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się właściciele automatów, ich współpracownicy oraz właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry hazardowe.
Za posiadanie nielegalnych automatów i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.
(KWP we Wrocławiu / kp)