Szybka reakcja oraz profesjonalizm wołowskich dzielnicowych pomogły uratować życie mężczyzny
Zaniepokojeni członkowie rodziny zgłosili, że z jednym z krewnych nie ma kontaktu od kilku dni. Szybka reakcja wołowskich dzielnicowych pozwoliła uniknąć tragedii. Okazało się, że skrajnie wyczerpany senior nie był w stanie podnieść się z łóżka. Z uwagi na skrajne wyczerpanie, jego życie było poważnie zagrożone. Na szczęście profesjonalna pomoc policjantów przyszła w samą porę, po czym 63-latek trafił do pod opiekę medyków.
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołowie otrzymał informację, że jeden z członków rodziny zgłaszającego od kilku dni nie kontaktował się z najbliższymi i nie ma z nim innego kontaktu. Natychmiast do miejsca zamieszkania mężczyzny skierowanych zostało dwóch wołowskich dzielnicowych. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego, bez wahania przeskoczyli przez ogrodzenie posesji, a następnie weszli do domu mężczyzny.
Funkcjonariusze po wbiegnięciu do mieszkania zauważyli mężczyznę leżącego na łóżku. Kontakt z nim był znacznie utrudniony, nie potrafił nic powiedzieć, miał trudności z oddychaniem oraz wskazywał ręką na klatkę piersiową. Wołowscy policjanci natychmiast udrożnili 63-latkowi drogi oddechowe oraz udzielili mu pomocy przedmedycznej.
Za pośrednictwem dyżurnego w Wołowie powiadomione zostało Pogotowie Ratunkowe, któremu po przyjeździe przekazano mężczyznę. Z uwagi na skrajne wyczerpanie został przewieziony do szpitala.
Dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu, profesjonalizmowi oraz doświadczeniu wołowskich dzielnicowych nie doszło do tragedii. Policjanci każdego dnia udzielają pomocy różnym osobom, a także otrzymują informacje o tym, że czyjeś życie jest zagrożone. Niezależnie czy są wówczas w służbie, zawsze dokładają wszelkich starań, aby to życie uratować. Liczy się wtedy szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji. Liczne przykłady pokazują, że dolnośląscy funkcjonariusze świetnie sobie radzą w takich sytuacjach, dzięki czemu już wielokrotnie zdołali uchronić mieszkańców przez wieloma zagrożeniami.
Hasło „Pomagamy i Chronimy” to nie puste słowa, a odpowiedzialność i poświęcenie drugiemu człowiekowi.
(KWP we Wrocławiu / kc)