Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabił i chciał uciec do Anglii

Data publikacji 21.07.2008

Policjanci z Łodzi i Wielunia zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo mieszkańca Sosnowca. Ciało 62-latka znaleziono na należącej do niego działce. Jak ustalili policjanci, sprawca najpierw zadał kilkanaście ciosów nożem, a potem okradł mieszkanie swojej ofiary. Zabójca wpadł w wyniku zorganizowanej zasadzki. Wszystko wskazuje na to, ze chciał uciec do Anglii. W jego kieszeni kryminalni znaleźli bilet do Londynu.

W piątkowe popołudnie jeden z letników znalazł na sąsiedniej działce zwłoki 62-letniego właściciela. Ciało mężczyzny skrępowane było taśmą klejącą i pocięte jakimś ostrym przedmiotem. Wezwani na miejsce policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej zabezpieczyli szereg śladów. W trakcie oględzin odnaleziono także narzędzie zbrodni – nóż kuchenny i nóż do cięcia tapet. Okazało się, że z pomieszczeń zginęły pieniądze, telefon komórkowy, karta bankomatowa i sygnet należący do denata.

Kryminalni pracujący nad sprawą ustalili, że zmarły 62-latek na stałe mieszkał samotnie w Sosnowcu, ale bardzo często przyjeżdżał na działkę w Zofii. W czasie pobytu na letnisku poznał kilku miejscowych mężczyzn i przyjmował ich u siebie. Wśród niech był między innymi 22-latek, znany dobrze wieluńskiej Policji. Mężczyzna często odwiedzał 62-latka i dzień przez jego śmiercią także widziany był w okolicy. Rozpoczęły się poszukiwania 22-latka. Jak się okazało, zniknął z miejsca zamieszkania. Już następnego dnia kryminalni namierzyli podejrzewanego w gminie Rusiec. Ustalili, że wieczorem pojawi się na stacji benzynowej w miejscowości Krasowa. Tam też zorganizowano zasadzkę, w którą wpadł 22-latek. W czasie przeszukania śledczy znaleźli przy mężczyźnie pieniądze, telefon komórkowy i kilka kart SIM, kartę bankomatową należącą do zmarłego mieszkańca Sosnowca oraz bilet autobusowy na wyjazd do Anglii datowany na dzień 22 lipca. Ustalono także, że sygnet, który został zrabowany denatowi, 22-latek zastawił w lombardzie w Wieluniu i wyczyścił jego konto wypłacając z bankomatów w Wieluniu i Piotrkowie Trybunalskim blisko 2 tys. złotych.

Podejrzany mieszkaniec gminny Osjaków trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj doprowadzony zostanie do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty zabójstwa.
Powrót na górę strony