Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna broń na dyskotece

Data publikacji 21.07.2008

Informacja o tym, że młody mężczyzna przynosi broń do dyskoteki w Dzierżowie trafiła do gorzowskiej Policji. Funkcjonariusze z I Komisariatu ustalili i zatrzymali Grzegorza N., odnaleźli także ukryty przez niego pistolet.

Policjanci z I Komisariatu w Gorzowie uzyskali informację, że młody mieszkaniec gminy Deszczno przyjeżdżając do dyskoteki w Dzierżowie obnosi się bronią. Fakt taki miał mieć miejsce między innymi 13 lipca. Służby kryminalne nie zbagatelizowały tego sygnału. Informacje potwierdzono i ustalono, że osoba tą jest 28-letni Grzegorz N.

Kryminalni urządzili zasadzkę. Grzegorza N. zatrzymano, kiedy jechał samochodem. Po zatrzymaniu mężczyzna nie chciał przyznać się do posiadania broni. Potwierdził, że był w dyskotece i pokazywał pistolet, lecz była to jedynie plastikowa zabawka. Policjanci nie dali wiary takim wyjaśnieniom. Ustalili, że Grzegorz N. ukrył broń w lesie. Pistolet był zakopany pod drzewem.

Grzegorzowi N. przedstawiono już zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem gości dyskoteki w Dzierżowie. Za przestępstwo to grozi mu do dwóch lat więzienia. Po uzyskaniu opinii specjalistów z dziedziny balistyki istnieje możliwość uzupełnienia zarzutu. Wówczas mężczyzna może też odpowiadać za nielegalne posiadanie broni palnej.
Powrót na górę strony