Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Apel Policji pomógł ustalić sprawcę wypadku

Data publikacji 21.07.2008

Na apel Policji odpowiedziało wiele osób, które miały informacje o wypadku, w którym zginął młody mężczyzna. Pomogły one w ustaleniu i zatrzymaniu kierowcy, który potrącił pieszego, a potem uciekł nie udzielając mu pomocy. Kierowcy postawiono zarzut potrącenia pieszego ze skutkiem śmiertelnym, a pasażerowie dodatkowo zarzut nie udzielenia pomocy.

Kilka dni temu, za pośrednictwem mediów, Policja zwróciła się z prośbą o pomoc w ustaleniu szczegółów wypadku, do jakiego doszło w pobliżu dyskoteki Epsilon w Izdebniku. Wypadek ten wydarzył się w nocy z 5 na 6 lipca niecały kilometr od popularnej w Małopolsce dyskoteki. Powracający z nocnej imprezy 21–letni mężczyzna został potrącony przez samochód, którego kierowca uciekł z miejsca wypadku pozostawiając poszkodowanego bez pomocy. Potrącony młody człowiek wskutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

Policjanci prowadzący w tej sprawie śledztwo postanowili poprosić o pomoc ewentualnych świadków tego zdarzenia. Opublikowano komunikat, który ukazał się na policyjnej stronie internetowej oraz w mediach. Okazało się, że wiele osób odpowiedziało na apel, nie pozostając obojętnymi na taką sytuację. Wśród wielu informacji, niekiedy nawet pozornie nie związanych bezpośrednio ze zdarzeniem, opartych na przypuszczeniach i szukaniu związku między pewnymi faktami znalazły się takie, które pomogły w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy tego wypadku.

Policjanci, po przeanalizowaniu wszystkich informacji, ustalili prawdopodobny przebieg wypadku i zatrzymali 24–letniego kierowcę wv golfa oraz pasażerów, którzy byli uczestnikami tego zdarzenia. Okazało się, że wszyscy wracali tej nocy z dyskoteki. Omijając pieszego, kierowca nie zachował należytej ostrożności i potrącił go.

Kierowca usłyszał zarzut potrącenia pieszego ze skutkiem śmiertelnym. Dodatkowo wszyscy usłyszeli także zarzut nie udzielenia pomocy w sytuacji grożącej utratą życia. Kierujący został tymczasowo aresztowany, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12, wobec pozostałych osób zastosowano poręczenie majątkowe.

Wszystkim, którzy przyczynili się do wyjaśnienia okoliczności tego wypadku i ustalenia sprawcy Policja dziękuje za pomoc wierząc, że brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania na drodze staje się standardem i elementem wspólnej troski o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Powrót na górę strony