Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nocne kradzieże

Data publikacji 21.07.2008

W ciągu kilkunastu godzin policjanci z Głogówka zatrzymali czterech mieszkańców województwa śląskiego, którzy podejrzani są o to, że w trakcie nocnego "gościnnego występu" w tym mieście włamali się do kilku samochodów, pomieszczeń firmy, a na koniec odjechali kradzionym samochodem z prywatnej posesji. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienie wolności.

Noc z 15/16 lipca zapadnie w pamięć głogóweckich policjantów. Już od rana 16 lipca do dyżurnego komisariatu w Głogówku zgłaszali się poszkodowani informujący o włamaniach i kradzieżach dokonanych w nocy. Policjanci ustalili, że jednej włamano się do 4 pojazdów, z których zginęło wszystko co miało jakąkolwiek wartość. Jeden z poszkodowanych stracił elektronarzędzia o wartości przekraczającej 10 tys. zł. Pozostali poszkodowani stwierdzili kradzieże radioodtwarzaczy samochodowych o łącznej wartości 2000 zł. Tej samej nocy doszło również do włamania do jednej z firm, a z prywatnej posesji skradziono samochód osobowy o wartości 10 tys. zł.

Rozpoczęły się intensywne działania policyjne. W ich efekcie policjanci, w jednej ze wsi w województwie śląskim, namierzyli "dziuplę", w której zatrzymani rozbierali skradziony nocą w Głogówku samochód. Podejrzani zostali zaskoczeni w stodole, gdzie zdążyli, niemal doszczętnie rozebrać skradziony pojazd. Mimo, że próbowali ratować się ucieczką (wybili nawet otwór w dachu stodoły) - zostali zatrzymani.

Czynności w sprawie prowadzone przez głogowieckich i prudnickich policjantów, dały podstawy do przedstawienia trzem z mężczyzn - 13 zarzutów, a jednemu z nich - 14. Większość zarzucanych czynów to przestępstwa związane z włamaniami i kradzieżami. Jednemu z zatrzymanych przedstawiono również zarzut posiadania narkotyków.

Policjanci odzyskali całe mienie skradzione feralnej nocy. Odzyskany został również samochód. Jednak w ciągu zaledwie kilku godzin od momentu kradzieży został on niemal doszczętnie rozebrany.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 19 do 36 lat pochodzący ze Śląska. Na wniosek Policji prokurator w stosunku do dwóch z nich zastosował dozór policyjny, kolejna dwójka została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.
Powrót na górę strony