Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli skuter, trafili do aresztu

Data publikacji 21.07.2008

Policjanci z Białogardu zatrzymali dwóch mieszkańców miasta w wieku 21 i 17 lat. Mężczyźni pobili właściciela skutera po czym zabrali mu pojazd i uciekli. Teraz trafili do aresztu na 3 miesiące, a grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci komendy powiatowej Policji w Białogardzie zostali powiadomieni o kradzieży skutera, do której doszło na ul. Piłsudskiego. Poszkodowany opisał dwóch sprawców, którzy bijąc go po całym ciele ukradli mu skuter. Policjanci ogniwa patrolowo– interwencyjnego szybko namierzyli jadących na opisanym skuterze dwóch mężczyzn, którzy na widok policjantów porzucili pojazd i zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu obaj zostali zatrzymani.

Sprawcami kradzieży okazali się dwaj mieszkańcy Białogardu w wieku 21 i 17 lat. Badanie trzeźwości wykazało, że obaj byli pijani. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu przy użyciu przemocy.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanych sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy.
Powrót na górę strony