Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani chłopcy

Data publikacji 21.07.2008

Policjanci ze Złotowa zatrzymali dwoje mieszkańców Jastrowia, którzy sprzedali alkohol małoletniemu. 31-latkowi przedstawiono zarzut sprzedaży alkoholu bez wymaganych znaków akcyzy osobie małoletniej, natomiast 21-latka odpowie za to, że ośmiokrotnie sprzedawała alkohol nielegalnego pochodzenia.

Przerażona mama 12-letniego chłopca, zadzwoniła natychmiast na Policję, gdy po powrocie od kolegi jej syn przyszedł kompletnie pijany. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Przeprowadzili rozmowę z nieletnim. Okazało się, że chłopcy pili rozrabiany spirytus. Jeden z nich - 14-latek, kupił alkohol od jakiegoś mężczyzny. Funkcjonariusze nie mogli dłużej rozmawiać z 12-latkiem, ponieważ małoletni poczuł się bardzo źle i z objawami zatrucia alkoholowego trafił do szpitala. Badanie wykazało, że 12-latek miał 1,10 promila alkoholu w organizmie.

Rozmowa z drugim chłopcem potwierdziła, że kupił on pół litra rozrabianego spirytusu oraz wskazał mieszkanie gdzie dokonał zakupu. Według jego relacji wypili pół butelki alkoholu. Drugi chłopiec w trakcie badania miał 1,17 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze natychmiast udali się do wskazanego mieszkania. W trakcie przeszukania znaleźli 19 butelek i pięciolitrowy baniak z nielegalnym alkoholem. Mężczyzna sprzedawał alkohol bez akcyzy wspólnie z dziewczyną. Policjanci teraz sprawdzają skąd 31-latek otrzymywał "dostawy" spirytusu.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut sprzedaży alkoholu bez wymaganych znaków akcyzy osobie małoletniej, natomiast kobieta odpowie za to, że ośmiokrotnie sprzedawała alkohol nielegalnego pochodzenia.
Powrót na górę strony