Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobiły koleżankę

Data publikacji 21.07.2008

Policjanci zatrzymali dwie młode kobiety, które pobiły i okradły swoją koleżankę. Monika B. odpowie za rozbój. O losie nieletniej Katarzyny B. zadecyduje sąd ds. nieletnich.

Operator pogotowia policyjnego około godziny 22:15 otrzymał informację, że w Dąbiu na jednej z ulic leży pobita kobieta. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany w informacji adres. Na miejscu zastali 17-letnią pokrzywdzoną, która oświadczyła, że pobiły ją jej dwie koleżanki.

Dziewczyny następnie zabrały jej kartę do telefonu komórkowego i uciekły. Policjanci wraz z pokrzywdzoną rozpoczęli poszukiwania napastniczek. Na jednej z ulic pobita dziewczyna zauważyła swoje „koleżanki”. 18–letnia Monika B. oraz rok młodsza Katarzyna B. zostały zatrzymane i doprowadzone do komisariatu Szczecin Dąbie.

Sprawczynie rozboju poddano badaniu alkotestem. Obie były nietrzeźwe. Monika B. miała ponad 1 promil, natomiast Katarzyna B. prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Monika B., która noc spędziła w izbie wytrzeźwień usłyszy zarzut rozboju. O losie nieletniej zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.
Powrót na górę strony