Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili i okradli z telefonu i portfela

Data publikacji 21.07.2008

Policjanci z Międzychodu zatrzymali trzech sprawców napadu na 23-letniego mieszkańca tego miasta. Napastnicy bili swoją ofiarę po twarzy, a następnie ukradli telefon komórkowy i portfel. Zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

W Międzychodzie na ulicy Dworcowej w sobotę tuż przed północą trzej młodzi mężczyźni podeszli do idącego chodnikiem 23-letniego Dariusza S. i bez powodu zaczęli go bić po twarzy. Postanowili go również okraść. Dwaj spośród bijących chwycili młodego chłopaka za ręce, a trzeci w tym czasie obszukał jego kieszenie, kradnąc telefon komórkowy i portfel.

Pobity i okradziony 23-letni mieszkaniec Międzychodu zawiadomił Policję. Policjanci natychmiast ruszyli zatrzymać sprawcę. Patrol po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zatrzymał jednego z napastników. Był nim 24-letni Przemysław K., wcześniej karany za włamania i kradzieże. Skradziony telefon i portfel miał jeszcze przy sobie.

Śledczy, którzy zajęli się wyjaśnieniem sprawy już następnego dnia ustalili i zatrzymali dwóch pozostałych napastników. Okazali się nimi, również wcześniej karani za kradzieże i włamania dwaj mieszkańcy Międzychodu - Dariusz Sz. lat 21 oraz Damian N. lat 18.

Przedstawiono im zarzuty rozboju , za co grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony