Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbił auto, zgłosił kradzież

Data publikacji 22.07.2008

Policjanci z Nasielska zatrzymali 28-letniego Henryka K. Mężczyzna zgłosił funkcjonariuszom kradzież forda mondeo. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że w rzeczywistości mężczyzna nie padł ofiarą kradzieży, ale miał kolizję i rozbił samochód. Za składanie fałszywych zeznań oraz zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do komisariatu policji w Nasielsku zgłosił się mężczyzna, który poinformował policjantów, że w nocy skradziono mu samochód. Funkcjonariusz przyjmujący zgłoszenie sporządził protokół z zawiadomienia o popełnionym przestępstwie i przesłuchał pokrzywdzonego. Z relacji Henryka K. wynikało, że dzień wcześniej zaparkował auto w Lelewie. Następnego dnia forda mondeo już nie było.

Wkrótce po otrzymaniu informacji o kradzieży pojazdu, policjanci patrolujący teren gminy Nasielsk, znaleźli rozbitego forda. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych potwierdziło, że jest to pojazd zgłoszony jako skradziony. Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia, a następnie przedstawili go Henrykowi K. Mężczyzna przyznał wówczas, że w nocy uderzył w przydrożne krzewy i uszkodził samochód.

Za składanie fałszywych zeznań oraz zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie, Henrykowi K. grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony