Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili, że wysadzą dom w powietrze

Data publikacji 22.07.2008

Pińczowscy kryminalni zatrzymali trzech nieletnich, w wieku od 15 do 17 lat. Ci mieszkańcy gminy Działoszyce zażądali telefonicznie trzech tysięcy złotych od 46-letniej kobiety. Grozili, że jeżeli ich nie dostaną jej dom wyleci w powietrze.

Pińczowscy policjanci młodych szantażystów zatrzymali z samego rana. Sprawcy zadzwonili z telefonu komórkowego do swojego kolegi. Gdy przed północą telefon odebrała 46-letnia kobieta - matka ich kolegi, jeden z nich zażądał od niej 3 tysięcy złotych, które miała położyć przed progiem swojego domu. By przekonać ją, że nie żartuje młody człowiek zagroził, że czeka na pieniądze tylko trzy godziny, a później jej dom wyleci w powietrze. Natychmiast na posesji kobiety pojawiły się wszystkie służby ratownicze. Policjanci pracujący z psem przeszkolonym do wykrywania ładunków wybuchowych na szczęście żadnej bomby nie znaleźli.

W międzyczasie pińczowscy kryminalni byli już na tropie młodych "dowcipnisiów". Już rano wszyscy wraz z rodzicami byli w budynku pińczowskiej policji. Policjanci materiały w ich sprawie prześlą do sądu rodzinnego i nieletnich z wnioskiem o zastosowanie wobec nich właściwych środków wychowawczych. Nie wykluczone, że za koszt całej akcji ratowniczej zapłacić będą musieli ich rodzice.
Powrót na górę strony