Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy pobicia

Data publikacji 22.07.2008

Niedługo pozostali bezkarni dwaj młodzi mężczyźni, którzy bez powodu zaczepili i pobili innego młodego mężczyznę. Zostali zatrzymani przez policjantów niedługo po tym zdarzeniu. Wczoraj obaj usłyszeli zarzut pobicia, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Obaj skorzystali z prawa dobrowolnego poddania się karze.

Wszystko zaczęło się w minioną niedzielę, kiedy to 21–letni mężczyzna zgłosił się do policjantów w Tłuchowie i opowiedział o tym co przytrafiło mu się w piątkową noc. Wtedy krótko przed północą wracał od swojej dziewczyny i zatrzymał się przed nocnym sklepem w Tłuchowie, chciał zrobić zakupy. Nagle został zaczepiony przez dwóch młodych mężczyzn, którzy bez powodu od zaczepek słownych przeszli do rękoczynów, zadawali mu ciosy rękami i kopali po całym ciele. Nie wiadomo jakby wyszedł z tej opresji, gdyby nie reakcja przypadkowych świadków, którzy stanęli w jego obronie. W wyniku agresywnego ataku pokrzywdzony doznał rozcięcia wargi, łuku brwiowego oraz ogólnych potłuczeń ciała.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policjanci przystąpili do działania, zbierali i weryfikowali informacje, przesłuchiwali świadków. Jeszcze tego samego wieczora zatrzymali agresywnych awanturników w miejscu zamieszkania jednego z nich. Dwaj kompani 18 i 20 latek wspólnie biesiadowali i nie spodziewali się wizyty policjantów. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie, wykazało u każdego z nich ponad 2 promile alkoholu. Do wczoraj trzeźwieli w policyjnym areszcie, aby zaraz potem usłyszeć zarzut pobicia, za co grozi im w tym przypadku kara do 3 lat więzienia.
Powrót na górę strony