Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wybili szybę i uszkodzili samochody

Data publikacji 22.07.2008

Wrocławscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie samochodów i wiaty przestankowej. Sprawcy, między innymi, wybili szybę na przystanku, przewrócili przyczepę oraz uszkodzili lusterka w kilku pojazdach. Za zniszczenie mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj około godziny 3:30 nad ranem dyżurny komisariatu Policji we Wrocławiu na starym Mieście został telefonicznie poinformowany przez mieszkańców, że w centrum miasta grupa czterech młodych mężczyzn dewastuje przystanek. Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów z wrocławskiego oddziału prewencji. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli wybitą jedną z szyb wiaty przystankowej. Po kilku minutach, po krótkim pościgu za uciekającymi, policjanci zatrzymali chuliganów. Czterej młodzi mężczyźni, w wieku od 19 do 24 lat, podejrzewani są również o uszkodzenie kilku samochodów. Podejrzewa się ich o przewrócenie przyczepy samochodowej na inne auto oraz uszkodzenie lusterek zewnętrznych w kilku zaparkowanych pojazdach. Chwilę przed zatrzymaniem, młodzi ludzie w ramach „dobrej zabawy” wbiegali na drogę prosto pod nadjeżdżające autobusy.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa wszyscy zostali zatrzymani. Trzech z nich zostało przewiezionych do wrocławskiej izby wytrzeźwień. Natomiast jeden trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i ustalają wysokość strat, jakie spowodowali sprawcy.

Za umyślne zniszczenie mienia grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 5.
Powrót na górę strony