Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z lokalu do aresztu

Data publikacji 22.07.2008

Szczecińscy wywiadowcy zatrzymali trzy osoby, które włamały się do lokalu na ul. Zawadzkiego. Łupem sprawców padł alkohol i artykuły spożywcze. Wszyscy byli pijani. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilkadziesiąt minut po północy szczecińscy policjanci otrzymali sygnał o włamaniu do jednego z lokali na osiedlu Zawadzkiego. Na miejsce zostali skierowani wywiadowcy. Gdy przyjechali pod wskazany adres, zobaczyli uchylone drzwi i uszkodzone zamki. Z wnętrza dochodziły odgłosy rozmów. Po chwili w drzwiach stanęło dwóch mężczyzn, a za nimi kobieta.

W kieszeniach spodni jednego z nich funkcjonariusze znaleźli pieniądze, które jak sam przyznał, pochodziły z kasy lokalu. Sprawdzając przyległy teren policjanci odnaleźli dwie skrzynki z piwami różnych marek. Jedna ze skrzynek stała przy zaparkowanym samochodzie, w którym znajdowały się różne artykuły spożywcze. Jak się później okazało, przedmioty te również zostały skradzione z lokalu.

25-letni Andrzej S., 32-letnia Marzena K. i 32-letni Daniel W., byli pijani. Mieli od 2,3 do 3,6 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy trafili do izby wytrzeźwień. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. Śledczy sprawdzają, czy nie mają na swoim koncie innych włamań.
Powrót na górę strony