Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zauważyła oszustkę na ulicy

Data publikacji 22.07.2008

Była poszukiwana przez policjantów z Mokotowa, Woli, Ochoty, Pragi Południe i Północ oraz Otwocka. Od ponad roku ukrywała się przed organami ścigania. Wpadła, bo została rozpoznana na ulicy przez kobietę, którą oszukała. Wynajęła pokrzywdzonej mieszkanie nie będąc jego właścicielką, przyjęła pieniądze tytułem kaucji i zniknęła. Policjanci podejrzewają, że działając w ten sposób mogła oszukać więcej osób.

Policjanci z Targówka przyjechali na skrzyżowanie ulic Wyszogrodzkiej i Rembielińskiej, gdzie czekała na nich pokrzywdzona. Kobieta poprosiła funkcjonariuszy, aby pomogli jej matce, która właśnie w tej chwili próbuje dogonić oszustkę. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Już po chwili zauważyli biegnące kobiety. Zatrzymali je. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że jedna z nich, 57-letnia Grażyna G., jest poszukiwana aż przez pięć warszawskich jednostek oraz przez mundurowych z Otwocka. Od kobiety, która próbowała złapać Grażynę G., policjanci wstępnie dowiedzieli się, o co chodziło.

Pokrzywdzona około trzech miesięcy temu wynajęła od Grażyny G. mieszkanie w bloku przy ulicy Rembielińskiej. 57-latka z góry zainkasowała od niej 2.200 złotych kaucji i zaliczki za pierwszy miesiąc wynajmu. Gdy chciała się rozgościć w nowo wynajętym lokalu, spotkała ją przykra niespodzianka. Okazało się, że Grażyna G. nie była właścicielką mieszkania, ale sama je wynajmowała. Nie miała więc prawa nim rozporządzać. Prawdziwa właścicielka była kompletnie zaskoczona widząc nowych lokatorów w swoim lokalu. Na jej polecenie musieli natychmiast je opuścić. Teraz pokrzywdzona rozpoznała oszustkę na ulicy.

Jak się okazało, Grażyna G. była w przeszłości notowana za oszustwa, oszustwa kredytowe i podrabianie dokumentów. Śledczy z Mokotowa, Woli, Ochoty, Pragi Południe i Północ oraz Otwocka od ponad roku poszukiwali 57-latki.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Północ działając na podstawie art.13 ust.3 ustawy Prawo Prasowe i art. 326 par 3 pkt.4 kpk, mając na uwadze, iż interes społeczny wymaga publikacji wizerunku podejrzanej, w celu ustalenia osób pokrzywdzonych jej działaniami, zarządziła publikację wizerunku Grażyny G. w środkach masowego przekazu. Policjanci z Targówka podejrzewają, że Grażyna G. mogła oszukać więcej osób. Wszystkich poszkodowanych prosimy o kontakt z komisariatem policji Warszawa Targówek, ul. Chodecka 3/5, tel. dyżurny: 0-22 603-86-40.

Film Zauważyła oszustkę na ulicy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zauważyła oszustkę na ulicy (format flv - rozmiar 1.21 MB)

Powrót na górę strony