Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jadąc na uroczystości policyjne zatrzymali pijanego kierowcę

Data publikacji 22.07.2008

33-letni pijany kierowca został zatrzymany przez dwóch policjantów – komendantów, którzy jechali na obchody Święta Policji. Kierowca miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na 10 lat.

W minioną sobotę komendant powiatowy Policji w Iławie wraz z zastępcą komendanta powiatowego Policji w Nowym Mieście Lubawskim jechali na obchody Święta Policji do Ełku. Około godziny 9:00 w miejscowości Swaderki zauważyli w rowie samochód osobowy. Wysiedli, aby sprawdzić czy nikt nie potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze ustalili właściciela auta. Mężczyzna twierdził początkowo, że samochód został mu skradziony w dziwnych okolicznościach. Jednak doświadczeni policjanci nie dali wiary wymyślonej na poczekaniu historyjce.

Od mężczyzny czuć było zapach alkoholu. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Rafał P. miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało to on kierował osobowym audi, które wpadło do rowu. Następnie pijanego 33-latka komendanci przekazali funkcjonariuszom z Olsztynka. Ten przypadek potwierdza, że policjant jest zawsze na służbie.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu Rafałowi P. grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.
Powrót na górę strony