Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za paserstwo

Data publikacji 22.07.2008

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o paserstwo. Pierwszy z nich nabył komplet kół samochodowych pochodzących z przestępstwa. Drugi z zatrzymanych je sprzedał. Teraz grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z sekcji kryminalnej komendy miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 54–latka, podejrzanego o paserstwo. Mężczyzna posiadał blisko 40 kompletów kół samochodowych różnych firm. Okazało się, że jeden z takich kompletów o wartości kilku tysięcy złotych pochodzi kradzieży, do której doszło dzień wcześniej na terenie Wrocławia. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone przez policjantów, którzy w chwili obecnej ustalają źródło ich pochodzenia.

Policjanci ustalili i zatrzymali również 37-letniego mężczyznę, od którego kupiono pochodzące z przestępstwa koła. Właśnie temu mężczyźnie funkcjonariusze zarzucają ukrywanie skradzionego samochodu o wartości około 7 tys. zł, a także agregatu prądotwórczego o wartości blisko 60 tys. zł. Odzyskane przedmioty zostały przekazane pokrzywdzonym.

Nabywanie, a także zbywanie mienia pochodzącego z czynu zabronionego, w tym także z kradzieży jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony