Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie policyjnego lądowiska dla helikopterów

Data publikacji 22.07.2008

Dziś na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej zostało otwarte nowe lądowisko dla policyjnych śmigłowców. Lądowisko zostało wybudowane w ciągu 7 miesięcy. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 3 miliony złotych. Obiekt składa się z hangaru o powierzchni 520 mkw, garaży, pomieszczeń biurowych i socjalnych. Po wylądowaniu śmigłowce będą holowane specjalnym ciągnikiem do wnętrza hangaru.

W dniu otwarcia na lądowisku zaprezentowano trzy policyjne śmigłowce: z komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi, który nosi nazwę "Wilczek", helikopter z komendy głównej oraz śmigłowiec z czeskiej Policji.

Łódzki "Wilczek" to wielozadaniowy śmigłowiec MI-2 wyposażony w kamerę telewizyjną i termowizyjną z systemem obserwacyjnym, reflektor olśniewający, wysięgnik do desantu, system nawigacji GPS. Obsługuje go pilot z operatorem. Napędzają go dwa silniki turbinowe o mocy 400 KM każdy. Pozwalają one na osiągnięcie prędkości do 210 km/h i pułapu max. 4 tys. metrów. W specjalnie zorganizowanym konkursie dzieci nadały mu nazwę Wilczek”. Wykorzystywany jest do podniebnych patroli w trakcie poszukiwań osób i zwłok, działań blokadowych, pościgów za przestępcami, podczas akcji ruchu drogowego, a także przy zabezpieczeniu dużych imprez masowych takich jak koncerty i mecze piłkarskie.
Powrót na górę strony