Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczniej na przejazdach kolejowych

Data publikacji 22.07.2008

Wypadki drogowe na przejazdach kolejowych wyróżniają się z reguły bardzo tragicznymi skutkami. Nie trudno sobie wyobrazić czym dla kierowcy samochodu może się skończyć zderzenie z lokomotywą ciągnącą wielotonowy transport. Wciąż jednak brakuje świadomości wśród kierowców, że często to oni przyczyniają się do takich wypadków. Policjanci z Bełchatowa włączyli się do akcji, której celem jest właśnie zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Policjanci z Bełchatowa dzisiaj w miejscowości Rusiec, właśnie w okolicach przejazdu kolejowego włączyli się do akcji mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Rozdawali maskotki, mające przypominać kierowcom o odpowiednim zachowaniu w okolicach przejazdów kolejowych. Dawali również ulotki, które uświadamiały kierowcom, że to właśnie oni w większości przypadków przyczyniają się do wypadków w tych szczególnych miejscach na drodze.

Policjanci rozmawiali z kierowcami o tym, że powinni na przejazdach bezwzględnie zachować szczególną ostrożność. Uczulali kierowców na fakt, że w zderzeniu z pociągiem to właśnie oni i pasażerowie samochodów mają małe szanse. Pomimo tego, że większość z nas zdaje sobie z tego sprawę, to warto o tym pamiętać widząc znak informujący o tym, że zbliżamy się do przejazdu. Może dzięki temu będzie mniej tak tragicznych w skutkach wypadków.

Powrót na górę strony