Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biciem wymusili kartę bankomatową i PIN

Data publikacji 23.07.2008

Policjanci z Sanoka zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy uwięzili 53-letniego mężczyznę we własnym domu, a następnie groźbami i biciem zmusili go do wydania karty bankomatowej i numeru PIN. Zostali zatrzymani chwilę po tym, jak wybrali z bankomatu 3 tys. zł. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

W poniedziałek, 53-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego odwiedzili dwaj młodzi mężczyźni. Poznał ich kilka miesięcy wcześniej. Razem spędzili wieczór przy alkoholu. Prawdopodobnie wtedy dowiedzieli się, że gospodarz posiada na koncie większą ilość pieniędzy. Mężczyźni postanowili je ukraść. Wymusili na nim wydanie karty bankomatowej, a potem groźbami, biciem zmusili, aby podał numer PIN.

53-latek rano został przywieziony do Sanoka. Tam wykorzystał chwilę nieuwagi i zdołał uciec oprawcom. O tym, że padł ofiarą przestępców powiadomił pracownika poczty. Wezwani na miejsce policjanci wykazali się nie tylko szybkością, ale i spostrzegawczością. Przeszukując teren miasta, przy jednym z bankomatów zauważyli dwóch mężczyzn. Na widok radiowozu rozdzielili się i zaczęli uciekać w różnych kierunkach. Policjanci pobiegli za nimi. Jeden z mężczyzn przestraszył się i oddał w ręce funkcjonariuszy. Przyznał się, że ma pieniądze. W kieszeni kamizelki odnaleziono plik banknotów. Podczas dokładnego przeszukania jego ubrania, w skarpecie odnaleziono dokumenty pokrzywdzonego oraz banknoty w kwocie 1,5 tys. złotych. Obaj mężczyźni, 33-letni i 19-letni mieszkańcy powiatu krośnieńskiego zostali zatrzymani. Przebywają w policyjnym areszcie.

Za przestępstwa, których się dopuścili, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony