Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie odławiali ryby

Data publikacji 23.07.2008

Kara do 2 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez policjantów i funkcjonariuszy straży rybackiej, za nielegalny połów ryb na Jeziorze Pakoskim. Zabezpieczono ponad 106 kg nielegalnie złowionych ryb o wartości ponad 2 tys. zł oraz sprzęt służący do nielegalnych połowów.

Dzielnicowi z komendy powiatowej w Mogilnie i z komisariatu w Strzelnie wspólnie z funkcjonariuszami straży rybackiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalny połów ryb. Obydwaj sprawcy wpadli na gorącym uczynku wczoraj w miejscowości Bławatki.

W pomieszczeniach gospodarczych, należących do jednego z nich, kłusownicy wybierali z sieci odłowione na Jeziorze Pakoskim ryby. Oprócz nielegalnie złowionych sandaczy, szczupaków, krąpi, leszczy, okoni i karasi – łącznie 106,50 kg ryb o wartości ponad 2 tys. zł policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do nielegalnych połowów. 15 sieci typu wonton, 12 żaków, 16 miroży, 1 kozaka, 2 sznurów węgorzowych, 1 pontonu i 4 pianek ubraniowych.

Za popełnione przestępstwo obydwaj sprawcy będą odpowiadać przed sądem z wolnej stopy. Za nielegalny połów ryb grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.
Powrót na górę strony