Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Woził dzieci na rozrzutniku do obornika

Data publikacji 23.07.2008

Brakiem wyobraźni wykazał się kierowca Ursusa. Nie dość, że od 16 lat miał nieważne badania techniczne, to przewoził pasażera na tzw. rozrzutniku do obornika. Razem z nim w pojeździe były dzieci.

Około 18. w miejscowości Annolesie policjanci z posterunku w Ruścu zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym marki Ursus. Niepokój policjantów wzbudziło to, że na rozrzutniku do obornika był przewożony "pasażera". Nietypowy i bardzo niebezpieczny środek transportu zainteresował stróżów prawa. Jak się okazało oprócz dorosłego mężczyzny na przyczepie podróżowało jeszcze dwoje dzieci w wieku 10 i 12 lat.

41-letni kierujący powiedział, że są to jego dzieci i chciały się z nim przejechać. Podczas szczegółowej kontroli ciągnika funkcjonariusze stwierdzili brak tylnego oświetlenia i tablicy rejestracyjnej, którą - jak oświadczył właściciel - zgubił podczas prac polowych. Ponadto ważność badania technicznego Ursusa upłynęła 4 marca1992 roku. Mieszkańcowi gminy Rusiec zatrzymano dowód rejestracyjny ciągnika, a za popełnione wykroczenia zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego.
Powrót na górę strony