Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

25 tys. zł za informacje o zabójcach z Zabrza

Data publikacji 23.07.2008

Komendant wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył 25 tys. złotych nagrody dla osoby, która przekaże informacje pozwalające zidentyfikować i zatrzymać sprawców zabójstwa , do którego doszło w Zabrzu w minioną sobotę.

Od kilku dni śląscy policjanci poszukują mężczyzn podejrzanych o zastrzelenie 34-letniego Ormianina. Do zdarzenia doszło w sobotę, 19 lipca przed godziną 19.00, na ulicy Wandy w Zabrzu. Jak ustalili policjanci zajmujący się sprawą, mężczyzna został zastrzelony na ulicy przy swoim aucie. Napastnicy strzelali z broni automatycznej, z samochodu, którym przyjechali. Przestępcy poruszali się czerwonym samochodem osobowym - prawdopodobnie mazdą. O zdarzeniu zostały poinformowane policyjne patrole w Zabrzu i w pozostałych powiatach województwa śląskiego. Powiadomiono także funkcjonariuszy województw ościennych.

Komendant wojewódzki Policji w Katowicach powołał specjalną grupę operacyjno-dochodzeniową, której zadaniem jest ustalenie i zatrzymanie sprawców zabójstwa. W skład grupy wchodzą doświadczeni policjanci, zajmujący się sprawami o dużym ciężarze gatunkowym i eksperci laboratorium kryminalistycznego. Śledczy sprawdzają kilka wersji. Według jednej z nich powodem zabójstwa mogły być porachunki finansowe. Nie można też wykluczyć zabójstwa na zlecenie. Cały czas trwają poszukiwania przestępców i pojazdu, którym się poruszali.

Komendant wyznaczył też nagrodę w wysokości 25 tys. zł za informacje, które pomogą zidentyfikować i zatrzymać zabójców. Wszystkie sygnały w tej sprawie można przekazywać do KWP w Katowicach do wydziału kryminalnego 0-32 200 2770 (od 7.30 do 15.30), dzwoniąc na bezpłatny numer policyjnej infolinii 0-800 16 30 90 (całodobowo), bądź do najbliższej jednostki Policji: 997.
Powrót na górę strony