Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

16-latek próbował wymusić okup od biznesmena

Data publikacji 23.07.2008

Ojciec właściciela jednej z prywatnych firm w Otmuchowie zaalarmował miejscowych policjantów o groźbie zabójstwa syna i porwania członków rodziny, jaką otrzymał przez telefon. W zamian za odstąpienie od spełnienia tej groźby sprawca zażądał okupu w wysokości 150 tys. zł. Otmuchowscy stróże prawa przy współpracy z kolegami z Nysy i Opola, już następnego dnia, przed południem zatrzymali 16-latka, który według ustaleń policjantów dzwonił do ojca biznesmena.

21 lipca około południa, 59-letni ojciec właściciela jednej z prywatnych firm w Otmuchowie odebrał telefon, który postawił go na równe nogi. W czasie rozmowy nieznana mu osoba groziła zabójstwem syna i porwaniem członków rodziny. W zamian za odstąpienie od spełnienia tej groźby zażądała okupu w wysokości 150. tys. zł. Mężczyzna przerażony groźbą zabójstwa syna i porwania rodziny natychmiast o całym zdarzeniu poinformował policjantów z miejscowego komisariatu.

Po kilkunastu minutach od zakończenia rozmowy mężczyzna otrzymał wiadomość tekstową, w której ponowiono groźby. W następnych smsach, sprawca przekazał wskazówki, co do sposobu postępowania i miejsca, gdzie pokrzywdzony miał się pojawić z pieniędzmi. Ojciec biznesmena cały czas utrzymywał kontakt z policjantami.

59-latek nie pojawił się we wskazanym miejscu, w związku z tym otrzymał kolejnego smsa, w którym został poinformowany, że następnego dnia (22 lipca) o 16.00 otrzyma kolejne wytyczne.

Otmuchowscy funkcjonariusze, przy współpracy z policjantami z Nysy i KWP w Opolu, ustalili sprawcę próby wymuszenia rozbójniczego. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec gminy Otmuchów, którego zatrzymano tuż po godzinie 11 w domu.

Sprawą czynu karalnego chłopca zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.
  • Z tego telefonu 16-latek wysyłał smsy
  • Umówione miejsce na przekazanie pieniędzy
  • Zatrzymany sprawca próby wymuszenia rozbójniczego
Powrót na górę strony