Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali narkotykami, planowali zabójstwo

Data publikacji 23.07.2008

W ręce policjantów z CBŚ wpadło dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem i obrotem narkotykami na dużą skalę. Wczorajsze zatrzymania to efekt śledztwa prowadzonego wspólnie z zamojską prokuraturą. Łącznie do tej sprawy zatrzymano już 35 osób. Jak wynika z ustaleń śledczych, 35 i 36-latek nie tylko byli powiązani z narkobiznesem, ale również planowali zabójstwo jednego ze świadków prowadzonego postępowania.

Wczoraj rano policjanci z Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez antyterrorystów, weszli jednocześnie do dwóch mieszkań w powiecie zamojskim. W wyniku tej akcji w ich ręce wpadło dwóch mężczyzn w wieku 35 i 36 lat. Zatrzymania to efekt kolejnej realizacji w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem oraz obrotem narkotykami na dużą skalę.

Śledczy ustalili, że od 2002 roku członkowie grupy wprowadzili do obrotu blisko 70 kg narkotyków. W większości była to marihuana, którą przestępcy przemycali do Polski z krajów Beneluxu. Działali głównie na Zamojszczyźnie i w okolicznych powiatach, mieli powiązania z grupami przestępczymi z Kielc, Poznania i Warszawy.

Policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni planowali „pozbycie się” jednego ze świadków prowadzonego postępowania. Dzisiaj w zamojskiej prokuraturze obydwaj zostali przesłuchani. Jeden z nich usłyszał m. in. zarzut usiłowania zabójstwa, a jego wspólnik – zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jeszcze dziś do sądu trafi wniosek o zastosowanie wobec obydwu podejrzanych tymczasowego aresztowania.

Łącznie do tej sprawy zatrzymano już 35 osób, z których 25 jest tymczasowo aresztowanych. Lider grupy, Robert K. wpadł w październiku 2006 roku.
Powrót na górę strony