Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali osoby sprzedające na aukcjach

Data publikacji 23.07.2008

W ubiegłym miesiącu kryminalni z Poznania zatrzymali trzech mężczyzn, którzy oszukali osoby sprzedające towary na internetowych aukcjach. Ostatnio została zatrzymana kolejna osoba zamieszana w sprawę wyłudzania towarów. Policjanci ciągle ustalają kolejne osoby poszkodowane, zwracają się również z prośbą o ty, by wszyscy poszkodowani poinformowali o tym fakcie Policję.

Mieszkaniec Piątkowa kilka tygodni temu zgłosił się na komisariat, aby złożyć zawiadomienie o trzykrotnym wyłudzeniu od niego nawigacji satelitarnych. Mężczyzna ten wystawiał towar na jednej z aukcji internetowych, a następnie wszystkie wystawione przedmioty zamawiał ten sam użytkownik. Nazajutrz u sprzedającego zjawiał się kurier, który wypisywał stosowne dokumenty i odbierał zamówiony towar. Pieniądze do sprzedającego jednak nigdy nie dotarły.

Jak się później okazało mężczyzna nie był pracownikiem firmy kurierskiej, a zwykłym przebierańcem, który służbowy uniform dostał od kolegi. Samochód, którym poruszał się oszust został specjalnie oklejony na potrzeby popełnianych przestępstw. Następnie mężczyzna razem z trojgiem wspólników sprzedawał towary na bazarach na terenie całego kraju. Handlowali różnego typu kradzionymi rzeczami np. piłami spalinowymi, nawigacjami, radioodbiornikami i innym sprzętem elektronicznym.

Do tej pory policja ustaliła, że grupa wyłudzała towary na terenie całego kraju. Najczęściej ofiarami padali sprzedawcy internetowi z okolic Katowic. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wartość wyłudzonych przedmiotów to 200 tysięcy złotych.

23-letni Jerzy B., 23-letni Tomasz B., 25-letni Krzysztof G. i 20-letni Kiriłł N. oszukiwali na terenie kraju co najmniej od maja 2007 roku. Zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci cały czas poszukują osób, które zostały oszukane przez grupę. Kryminalni przypuszczają, że nie wszystkie osoby zgłosiły się na Policję. Poszkodowani mogą kontaktować się w tej sprawie z policjantami pod numerami telefonu 061 841 25 81 lub 90 w godzinach 7:30-15:30.
Powrót na górę strony