Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Żartownisie" odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 23.07.2008

Policjanci z Kępna ustalili, iż dwójka młodych chłopców podając się za policjantów, komorników lub przedstawicieli innych służb, dzwoniła do przypadkowo wybranych osób. Nieletni informowali ich o zdarzeniach, które nie miały miejsca, a później ich zastraszali.

Mieszkanka gm. Rychtal kilka dni temu powiadomiła miejscową Policję o dziwnym telefonie. Według jej oceny nastoletni rozmówca podniesionym głosem zagroził jej, że zdemoluje jej przydomowy ogródek. Kobieta przestraszyła się i natychmiast zadzwoniła na Policję prosząc o pomoc.

Do pracy natychmiast przystąpili kryminalni z Kępna. Już we wstępnej fazie ustaleń byli pewni, że nie był to jedyny wybryk telefonicznego "żartownisia". Podejrzewali, że takich Żartownisiów może być kilku.

Zazwyczaj rozmówca dzwoniąc do przypadkowej osoby, przedstawiał się jako przedstawiciel Policji, Straży Pożarnej lub innej instytucji, wymyślał niestworzoną historie o podłożu kryminalnym, wywołując w ten sposób wzburzenie i strach odbierającego telefon.

Po kilku dniach intensywnej pracy śledczej, policjanci ustalili i zatrzymali sprawców telefonicznych gróźb. Okazali się nimi dwaj 16-letni mieszkańcy powiatu kępińskiego, którzy byli przekonani, iż to co robią jest żartem i wszyscy do których dzwonili dobrze się uśmiali. Rzeczywistość okazała się jednak inna - wywołali strach i oburzenie.

16-latkami, już niebawem zajmie się sąd dla nieletnich. Policjanci ustalają pozostałych pokrzywdzonych do których młodzi sprawcy dzwonili.
Powrót na górę strony