Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywe wczasy "pod gruszą"

Data publikacji 23.07.2008

Za oszustwa i fałszowanie dokumentów odpowie 49 pracowników jednej z zielonogórskich firm, którzy wyłudzili od pracodawcy kilkaset tysięcy złotych. Oskarżeni fałszowali rachunki z nieistniejących ośrodków wczasowych i na ich podstawie pobierali dofinansowania do urlopu. Ten przestępczy proceder trwał od 2004 roku.

Oskarżeniem 49 osób zakończyło się trwające od kilku miesięcy śledztwo prowadzone przez zielonogórskich policjantów. Wszystkie podejrzane osoby to pracownicy jednej firmy. Jak się okazało, wyłudzali oni dofinansowania do wypoczynku przedstawiając sfałszowane rachunki z nieistniejących ośrodków wczasowych.

Z ustaleń śledczych wynika, że na pomysł oszustwa w 2004 roku wpadli dwaj pracownicy firmy. Posługując się sfałszowanymi fakturami i pieczątkami wyłudzili od swojego pracodawcy pierwsze dotacje. Potem udostępniali sfałszowane faktury także innym pracownikom. Za taką przysługę pobierali opłaty - około 100 zł za rachunek. Ośrodki wczasowe, które miały wystawiać rachunki, w rzeczywistości nie istniały, a pracownicy na żadne wczasy nie jeździli.

Wartość wyłudzonych dotacji szacuje się na kilkaset tysięcy złotych. Wszyscy podejrzani przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Przedstawiono im zarzuty oszustwa i fałszowania dokumentów. Grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat.
Powrót na górę strony