Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cała prawda o jeździe "po jednym"

Data publikacji 23.07.2008

Dzisiaj przed jednym z radomskich hipermarketów można było przejechać się jedynym na świecie symulatorem toyoty oraz zasięgnąć motoryzacyjnych porad od mistrza w rajdach samochodowych. Sprowadzenie symulatora do Radomia to wspólna inicjatywa Fundacji "Krzyś – trzeźwy i życzliwy kierowca", Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiego Przemysłu Spirytusowego, TOP-25 oraz sekcji ruchu drogowego KMP Radom.

Chętnych do wypróbowania swoich możliwości nie brakowało. Już dwie godziny przed rozpoczęciem akcji ustawiła się kolejka do symulatora. Miny ochotników po wyjściu z próby mówiły same za siebie – jazda "po jednym" wcale nie jest tak bezpieczna jak im się wydawało. Jest to doskonały sposób, aby zaprezentować konsekwencje wynikające z prowadzenia po alkoholu, przede wszystkim młodym ludziom. Symulator demonstruje jak istotna jest koncentracja podczas jazdy. Dzięki niemu użytkownik może poznać swoje możliwości i ograniczenia, zobaczyć, jakie błędy popełnia. Instruktor po próbie analizuje i przedstawia potknięcia popełnione przez kierowcę.

Celem akcji, której inicjatorem była m.in. sekcja ruchu drogowego KMP w Radomiu było promowanie wśród młodych kierowców zwyczaju, iż podczas każdej zabawy z alkoholem, zawsze jedna osoba powinna zachować trzeźwość, aby móc później bezpiecznie odwieźć pozostałych do domu.

Porad w zakresie bezpiecznej jazdy samochodem udzielał Kajetan Kajetanowicz zajmujący obecnie drugie miejsce w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, na co dzień instruktor krakowskiej szkoły jazdy Subaru, a w opinii fachowców najbardziej obecnie perspektywiczny zawodnik rajdowy w kraju. Do Radomia przyjechał także Wacław Kostecki – instruktor jazdy samochodami oraz właściciel SJS. Wszyscy chętni mogli także sprawdzić ilość posiadanych punktów karnych oraz otrzymać płyty CD z kursem bezpiecznej jazdy samochodami.
Powrót na górę strony