Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali odzieżą z podrabianymi znakami

Data publikacji 24.07.2008

Towar o wartości rynkowej blisko 14 tys. złotych zabezpieczyli policjanci z Piaseczna oraz funkcjonariusze z warszawskiej izby celnej. Podrobioną odzież znaleziono na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt ubrań sportowych. Wszystkie oznaczone były zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Już od pewnego czasu policjanci, zwalczający przestępczość gospodarczą, obserwowali stoiska handlowe znajdujące się na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Zachodziło bowiem uzasadnione podejrzenie, że sprzedawany jest tam podrabiany towar. Kiedy funkcjonariusze mieli już pewność, że ich informacje się potwierdzają, wkroczyli do akcji

Na dwóch stoiskach uwagę mundurowych zwróciły sprzedawane tam ubrania sportowe. Policjanci postanowili dokładniej przyjrzeć się odzieży. Ich podejrzenia były słuszne. Jak się okazało, były to podróbki towarów znanych producentów.

Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu. Jego wartość to blisko 14 tys. złotych. Właściciele, u których znaleziono "podróbki", 39-letni Nguyen K. i 51-letni Hoang D. będą odpowiadać za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi, tj. z art. 305 ustawy prawo własności przemysłowej.
Powrót na górę strony