Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konopie uprawiał w oborze

Data publikacji 24.07.2008

5 sadzonek konopi indyjskich i 2 kg suszu ujawnili wczoraj w gm. Ulhówek kryminalni z Tomaszowa Lubelskiego. Nielegalną uprawą w budynkach po swych zmarłych dziadkach zajmował się 18-letni mężczyzna. Policjanci ustalają komu udzielał uzyskany susz.

Wczoraj policjanci weszli na teren niezamieszkałej posesji w gminie Ulhówek, której właściciele zmarli kilkanaście lat temu. W nieużywanym budynku obory, w którym już praktycznie nie było dachu kryminalni ujawnili 5 dorodnych sadzonek konopi indyjskich. Każda z nich miała już ponad metr wysokości. Rosły na użyźnionej obornikiem ziemi. Ponadto w niezamieszkałym domu policjanci znaleźli około 2 kilogramy wysuszonych roślin konopi indyjskich a także łodygi pozbawione już liści.  O tym, że uprawa należy do 18-letniego mieszkańca tej samej wsi, policjanci wiedzieli już przed przeszukaniem. Posesja należała wcześniej do jego nieżyjących już dziadków.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci ustalają, czy 18-latek tylko sam zajmował się uprawą konopi, czy też handlował suszem. Grozi mu za to do 3 lat więzienia.
Powrót na górę strony