Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny dekoder, oprogramowanie, papierosy i spirytus

Data publikacji 24.07.2008

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego w jednym z mieszkań na osiedlu Góra zabezpieczyli nielegalnie używany dekoder jednej z platform cyfrowych oraz komputer z nielegalnym oprogramowaniem. W kolejnym mieszkaniu policjanci zabezpieczyli papierosy i spirytus bez polskich znaków akcyzy. Osoby, które są podejrzane odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Dzisiaj z samego rana policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z kolegami z sekcji wywiadowczej udali się do dwóch mieszkań na osiedlach Górna i Wysoka.

W mieszkaniu 51-letniego mężczyzny ujawnili dwa dekodery jednej ze znanych platform cyfrowych, które po przeprogramowaniu umożliwiają bezpłatny odbiór telewizji. Mężczyzna nie posiadał umowy abonenckiej na korzystanie z takich usług.

Ponadto w mieszkaniu zabezpieczono jednostkę centralną komputera z nielegalnym oprogramowaniem. W trakcie prowadzonych czynności na ekranie monitora widniał komunikat o treści: „Jesteś ofiarą piractwa komputerowego”, co świadczy, że na dysku twardym zainstalowany jest nielegalny system operacyjny, o czym jego użytkownicy musieli wiedzieć.

Gdy podejrzenia policjantów potwierdzą specjalistyczne badanie 51-letni mężczyzna odpowie za posiadanie i użytkowanie urządzeń niedozwolonych - za co grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali także córkę mężczyzny - właścicielkę komputera, która usłyszy zarzut kradzieży programów komputerowych. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w drugim mieszkaniu na Wysokiej funkcjonariusze ujawnili „nielegalną kontrabandę”. Zabezpieczyli 92 paczki papierosów różnych marek, 15 litrów spirytusu i tyle samo rozcieńczonej wódki bez polskich znaków akcyzy przygotowanej do dalszej sprzedaży. 66-letni właściciel odpowie teraz za posiadanie nielegalnych towarów oraz rozcieńczanie i wprowadzanie ich do obrotu - za co grozi kara do roku pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony