Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli z bankomatu 100 tys. zł

Data publikacji 24.07.2008

Policjanci z Rewala zatrzymali dwóch sprawców, którzy włamali się do jednego z bankomatów. Ich łupem padło 100 tysięcy złotych. W ręce funkcjonariuszy wpadł również mężczyzna, który pomógł w ukryciu skradzionej gotówki. Policjanci odzyskali 95 tys. zł. Pozostałą cześć sprawcy zdążyli już wydać. Śledczy sprawdzają teraz, czy bankomat był odpowiednio zabezpieczony przed kradzieżą.

Kilka dni temu policjanci z Rewala dowiedzieli się o kradzieży pieniędzy z bankomatu. Jak ustalili, nieznani sprawcy włamali się do sejfu mieszczącego się przy ul. Nadmorskiej. Wewnątrz znajdowały się trzy kasetki. Z jednej z nich włamywacze ukradli banknoty 100 złotowe. Ich łupem padło w sumie 100 tys. złotych.

Policjanci od razu zaczęli wyjaśniać sprawę. Ustalali świadków, którzy mogli widzieć moment kradzieży, przeglądali zapisy z monitoringu. Prześwietlali środowisko przestępcze typując osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Wytężona praca całego zespołu w krótkim czasie przyniosła efekty. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy powiatu gryfickiego, Piotr O. (18 l.) i Grzegorz O. (21 l.) Obaj mężczyźni przyznali się do kradzieży pieniędzy.

Policjanci ustalili także miejsce, w którym zostały schowane skradzione pieniądze. W ukryciu ich pomógł sprawcom 23-letni Rafał S. Mężczyzna zakopał je w jednej z podgryfickich miejscowości. Funkcjonariusze odzyskali 95 tys. zł. Pozostałą sumę sprawcy zdążyli już wydać.

Śledczy ustalają teraz, w jaki sposób mężczyźni dokonali włamania do sejfu bankomatowego i czy był on właściwie zabezpieczony przed kradzieżą.
Powrót na górę strony