Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udawał, że myje szyby, a ukradł torebkę

Data publikacji 24.07.2008

Szczecińscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który wykorzystując chwilę nieuwagi na skrzyżowaniu ukradł z otwartego samochodu torebkę. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Operator pogotowia policyjnego około godziny 17:30 otrzymał informację, że przy pl. Żołnierza okradziono dwie kobiety. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce. Po przybyciu funkcjonariusze zastali Katarzynę T. oraz Katarzynę S.

Kobiety oświadczyły, że kiedy czekały w samochodzie na skrzyżowaniu, podeszło do nich dwóch mężczyzn. Jeden z nich brudną szmatą wycierał przednią szybę, a drugi robił zdjęcia. Kierująca pojazdem Katarzyna T. dała znać, aby tego zaprzestał. Natomiast pasażerka Katarzyna S. otworzyła drzwi i wysiadła z pojazdu oświadczając, że nie życzy sobie, aby ją fotografowano. Następnie korzystając z nieuwagi kobiet jeden z mężczyzn z przedniego fotela zabrał jedną z torebek. Kobiety odjechały.

Dopiero po pewnym czasie zorientowały się, że jedna z torebek została skradziona. Zawróciły więc na pl. Żołnierza. Na miejscu zauważyły obu sprawców, podjechały do nich. Podjeżdżając zauważyły jak mężczyzna, który wcześniej brudną szmatą przecierał szyby w samochodzie, wyjmuje portfel z torebki, sprawdza jej zawartość i chowa do kieszeni pieniądze. Kobiety zażądały, aby oddał im zabraną z pojazdu torebkę wraz z zawartością. Mężczyzna nie reagował. Kobiety zadzwoniły więc po Policję. Drugi ze sprawców widząc co się dzieje, uciekł z miejsca zdarzenia.

Po przybyciu policjantów kobiety wskazały sprawcę kradzieży. Okazał się nim 29-letni Sebastian G., przy którym policjanci znaleźli zabrane z portfela pieniądze. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu Szczecin Śródmieście. Trwają czynności zmierzające do ustalenia danych drugiego z mężczyzn.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Powrót na górę strony