Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z dużą ilością narkotyków

Data publikacji 24.07.2008

Ponad 0,5 kg narkotyków o szacunkowej wartości ponad 20 tys. zł zabezpieczyli policjanci z sekcji do walki z przestępczością narkotykową komendy miejskiej Policji w Łodzi. Zatrzymali również dwóch mężczyzn, przy których znaleziono narkotyki. Natomiast policjanci z Gdyni zatrzymali 21–letniego mężczyznę, który pobił i okradł innego mężczyznę. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 4 tys. zł. A policjanci z Ełku zatrzymali 26-latka, który w swoim mieszkaniu posiadał ponad 400 gram marihuany o wartości około 10 tys. zł..

Wczoraj około godziny 16:00 uwagę policjantów jadących ulicą Łukasińskiego zwróciły dwa samochody z otwartymi bagażnikami, gdzie mężczyźni przepakowywali kartony z papierosami. Policjanci zaintrygowani tą sytuacją podjechali do aut, aby sprawdzić czy papierosy nie pochodzą z nielegalnego źródła. Szczegółowa kontrola samochodu nie potwierdziła przypuszczeń kryminalnych. Papierosy były legalne, ale 28-letni właściciel peugeota 307 nie potrafił wyjaśnić ich pochodzenia. Mężczyzna nie potrafił również wyjaśnić skąd w jego aucie wzięły się 3 torebki foliowe z blisko 58 gramami marihuany.

Podczas przeszukania mieszkania u 28-latka zabezpieczono dodatkowo 1,55 grama kokainy i 0,95 grama heroiny.

Przy 23-letnim towarzyszu kierowcy policjanci znaleźli kluczyki do innego samochodu. Kiedy funkcjonariusze skontrolowali jego auto, zaparkowane kilka przecznic dalej, okazało się, że znajdowało się w nim ponad 662 gramy marihuany oraz ponad 6,30 grama kokainy. Natomiast w mieszkaniu 23-latka znaleziono 400 sztuk oryginalnie zapakowanych jednorazowych maszynek do golenia.

Wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na ponad 20 tys. zł Obaj mężczyźni - karani do tej pory za inne przestępstwa kryminalne odpowiedzą tym razem za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz usiłowanie wprowadzenia ich do obrotu handlowego. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast w Gdyni w nocy przy ul. Chylońskiej przed jednym ze sklepów spożywczych miał miejsce rozbój. Dwóch mężczyzn napadło na 63–latka. Zaczęli go bić i kopać po całym ciele. Zabrali mu ok. 6 zł i telefon komórkowy. Jeden ze świadków zawiadomił Policję. Patrol z komisariatu na Chyloni natychmiast pojechał we wskazane miejsce, gdzie funkcjonariusze zatrzymali 21–letniego mężczyznę, jednego ze sprawców rozboju. Drugi zdążył uciec, ale policjanci ustalili już jego tożsamość.

W czasie przeszukania mieszkania zatrzymanego gdynianina funkcjonariusze znaleźli ponad 1150 porcji środków odurzających. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana. Zabezpieczone narkotyki przekazano biegłemu.

Teraz policjanci ustalają skąd 21–latek miał narkotyki. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Zatrzymanie drugiego ze sprawców jest kwestią czasu.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, a za posiadanie znacznej ilości środków odurzających kara pozbawienia wolności do lat 5.

Natomiast policjanci z Ełku z zespołu do zwalczania przestępczości narkotykowej wczoraj około godziny 21:00 zatrzymali 26-letniego Krzysztofa P. Mężczyzna posiadał przy sobie oraz w swoim mieszkaniu ponad 400 gramów marihuany. Tym samym funkcjonariusze swoim działaniem zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 2 tysięcy porcji dealerskich. Policjanci zabezpieczyli również wagę elektroniczną do porcjowania narkotyku. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, to ponad 10 tysięcy złotych.

Krzysztofa P. zatrzymano w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
  • Zatrzymany przez policjantów z Łodzi
  • Narkotyki zabezpieczone w Łodzi
  • Narkotyki zabezpieczone w Łodzi
  • Narkotyki zabezpieczone w Łodzi
  • Papierosy zabezpieczone w Łodzi
  • Zatrzymany przez policjantów z Gdyni
Powrót na górę strony