Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zabójstwo sprzed roku

Data publikacji 24.07.2008

Poszukiwany za zabójstwo 36-letni mieszkaniec Kraśnika został zatrzymany. Z Krakowa, gdzie wpadł w ręce patrolujących miasto policjantów, trafił do komendy miejskiej w Lublinie. Dziś usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zatrzymany 36-latek od kwietnia 2007 roku był poszukiwany za zabójstwo przez policjantów z lubelskiej sekcji kryminalnej. Do zdarzenia doszło 17 kwietnia przy ul. Noworybnej w Lublinie. O wszystkim powiadomił Policję mężczyzna, który znalazł w mieszkaniu zwłoki swojego 39-letniego syna. Policjanci ustalili, że sprawca zadał swej ofierze kilka ciosów w okolice podbrzusza i pleców.

Praca lubelskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia sprawcy zabójstwa. Podejrzenia wskazywały na 36-letniego Pawła T. – mieszkańca Kraśnika. Mężczyzna ukrywał się jednak przed stróżami prawa.

Został zatrzymany we wtorek w Krakowie. Patrol krakowskiej Policji na jednej z ulic miasta zauważył wieczorem mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Podczas legitymowania i sprawdzania jego danych personalnych okazało się, że jest on poszukiwany przez lubelską Policję za zabójstwo.

36-latek został przewieziony do komendy miejskiej Policji w Lublinie. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Dziś doprowadzony został do prokuratury. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony