Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca usiłowania zabójstwa

Data publikacji 24.07.2008

Dobre rozpoznanie środowiska przestępczego i skrupulatna praca śledczych z Piaseczna doprowadziły do trafnego wytypowania sprawcy usiłowania zabójstwa, które miało miejsce tydzień temu w miejscowości Baniocha. Zabezpieczone na miejscu zdarzenia ślady doprowadziły kryminalnych do 27-letniego Radosława L. Sprawca zaatakował mężczyznę maczetą, chcąc w ten sposób załatwić swoje porachunki.

Do zdarzenia doszło tydzień temu po godzinie 05.00 rano w miejscowości Baniocha. Wtedy do oficera dyżurnego komisariatu w Górze Kalwarii dotarła informacja o napadzie na jednego z mieszkańców. Dyżurny natychmiast skierował tam patrol, który pełnił służbę w pobliskim rejonie. Ciężko rannego mężczyznę przewieziono do szpitala. W trakcie wstępnych czynności okazało się, że mężczyzna został zraniony maczetą przez nieznanych sprawców.

Nad wyjaśnieniem sprawy zaczęli od razu pracować kryminalni i dochodzeniowcy. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia zabezpieczając ślady i dowody przestępstwa. Gruntownie zbierali wszystkie informacje, które mogły naprowadzić ich na trop sprawców. Funkcjonariusze zweryfikowali wszelkie sygnały docierające do nich w tej sprawie, a bardzo dobre rozpoznanie terenu oraz środowiska przestępczego pozwoliło na wytypowanie osób mogących brać udział w tym zdarzeniu. Wszystko wskazywało na 27-letniego mężczyznę.

Gdy kryminalni wiedzieli, kto stał za napadem, wspólnie z policjantami wydziału realizacyjnego oraz wydziału terroru i zabójstw KSP wkroczyli do akcji. Zatrzymano 27-letniego Radosława L.

Wczoraj mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. Policjanci z Piaseczna wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec 27- letniego Radosława L. tymczasowego aresztowania.
Powrót na górę strony