Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okup za warty 200 tys. zł ciągnik rolniczy

Data publikacji 24.07.2008

Kryminalni z komendy wojewódzkiej Policji wspólnie z funkcjonariuszami z Nidzicy zatrzymali czterech mężczyzn. Mieszkańcy powiatu mławskiego z terenu jednego z gospodarstw rolnych ukradli ciągnik rolniczy. Za zwrot wartego ponad 200 tys. zł pojazdu, zażądali okupu. Sprawcy dla uwiarygodnienia, że faktycznie są w posiadaniu ciągnika, właścicielowi podrzucili zdjęcie. Teraz zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym miesiącu w nocy z terenu jednego z gospodarstw rolnych w powiecie nidzickim nieznani wówczas sprawcy ukradli ciągnik rolniczy o wartości ponad 200 tys. złotych. Poszkodowany o zdarzeniu powiadomił Policję. Ze względu na specyfikę tej sprawy zajęli się nią policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej Policji.

W międzyczasie sprawcy skontaktowali się z poszkodowanym. Mężczyźni zażądali za zwrot pojazdu 35 tys. złotych. Dla uwiarygodnienia, że faktycznie są w posiadaniu ciągnika, właścicielowi podrzucili zdjęcie.

Wkrótce policjanci ustalili osoby, które mogły brać udział w tym zdarzeniu. Trop zaprowadził kryminalnych do powiatu mławskiego. Policjanci z komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami z Nidzicy postanowili złożyć podejrzewanym niespodziewane „wizyty”. Ze względu na przeszłość kryminalną mężczyzn w zatrzymaniach brali udział policyjni antyterroryści.

Wczoraj o godzinie 6:00 rano policjanci zapukali do drzwi czterech mieszkańców powiatu mławskiego. W ręce funkcjonariuszy trafili bracia, 25-letni Przemysław K. i o 5 lat młodszy Paweł K. oraz 17–letni Michał K. i 20-letni paser Maciej G. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie, nie pozostawił złudzeń samym zatrzymanym. Mężczyźni nie kwestionowali swojej winy, wskazali także miejsce ukrycia skradzionego ciągnika. Pojazd, który był ukryty w stodole jednego z gospodarstw rolnych na terenie powiatu mławskiego został przekazany właścicielowi.

Trzem mężczyznom przedstawiono zarzuty kradzieży oraz usiłowania wyłudzenia okupu. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast 20-letniemu paserowi, który był karany za przestępstwa przeciwko mieniu, grozi do 5 lat więzienia. Dzisiaj policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztu.
Powrót na górę strony