Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy pomógł wyziębionemu mężczyźnie

Data publikacji 27.11.2024

Z uwagi na panującą porę roku, kłobuccy dzielnicowi systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby szukające schronienia. Podczas jednej z nich asp. szt. Dariusz Sadziński spotkał mężczyznę, który przebywał w niesprawnym pojeździe. Dzięki reakcji policjanta oraz zaangażowaniu urzędników gminnych z Popowa, a także mieszkańców Rębielic Królewskich, wyziębionemu mężczyźnie udało się skutecznie pomóc.

Każdy dzielnicowy po powrocie z urlopu zapoznaje się ze zdarzeniami, jakie miały miejsce w podległym mu rejonie służbowym. Tak też zrobił aspirant sztabowy Dariusz Sadziński, którego uwagę przykuło zgłoszenie sprzed kilku dni, dotyczące porzuconego w Rębielicach Królewskich, w oddalonym od zabudowań, zalesionym terenie, samochodu osobowego. Z ustaleń policjantów, którzy podjęli wówczas interwencję, wynikało, że w pojeździe przebywał 21-latek, który nie potrzebował żadnej pomocy, w tym medycznej.

Dzielnicowy postanowił ponowie sprawdzić, czy mężczyzna nadal tam przebywa. Udał się we wskazane w zgłoszeniu miejsce, gdzie zastał pusty pojazd. Mundurowy poinformował o sytuacji urzędników z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Popowie i wraz z nimi ponownie udał się w to miejsce. Tym razem w środku znajdował się młody człowiek, który w trakcie rozmowy przyznał, że jest głodny, zmarznięty, ma rozładowany telefon, a jego auto nie chce odpalić.

Okazało się, że z przyczyn osobistych postanowił opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkanie. Jednak kiedy przyszły mroźne noce, jego samochód nie chciał odpalić, a zapasy żywności się skończyły i chciał wrócić do domu, to nie mógł, bo wstydził się prosić o pomoc obcych ludzi.

Dzielnicowy zorganizował pomoc dla 21-letniego mieszkańca powiatu oleskiego. Okoliczni mieszkańcy poczęstowali go ciepłym napojem oraz posiłkiem, naładowali telefon. Na miejsce przyjechał mechanik, który próbował uruchomić pojazd. Mundurowy skontaktował się z najbliższymi młodego człowieka, którzy szybko przyjechali, a ich podziękowań za okazaną pomoc nie było końca.

Policjanci oferują pomoc każdej osobie jej potrzebującej, jednak zdarza się, że te osoby nie chcą z niej skorzystać.

Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na bezdomnych oraz na osoby starsze mieszkające samotnie, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur.

Pamiętajmy o tym, aby alarmować służby ratownicze za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

(KWP w Katowicach / sc)

Powrót na górę strony