Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji w Kamieńsku

Data publikacji 27.07.2008

Dzisiaj w Kamieńsku odbył się uroczysty Apel z okazji Święta Policji połączony z otwarciem nowej siedziby Komisariatu Policji. O godzinie 9 w kościele pod wezwaniem Świętego Piotra i Pawła w Kamieńsku została odprawiona msza święta. Po mszy policjanci przy dźwiękach orkiestry przemaszerowali do nowej siedziby Komisariatu, gdzie witali honorowych gości. Na plac przed budynkiem wprowadzono Kompanię Honorową Oddziału Prewencji Policji w Łodzi i Poczet Sztandarowy.

W dalszej części uroczystości policjanci powiatu radomszczańskiego otrzymali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi podinsp. Dariusza Banachowicza i Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku mł. insp. Renaty Kasprzyk-Papierniak odznaczenia i nominacje ma wyższe stopnie policyjne. Następnie ksiądz Kapelan Łódzkiego Garnizonu Policji poświęcił nowy budynek Komisariatu i radiowóz. Przecięcia wstęgi przed wejściowych do budynku. Po tym symbolicznym akcie zaproszeni goście zwiedzili nową siedzibę. Wśród nich byli między innymi przedstawiciele lokalnego samorządu, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz goście z Anglii - policjanci współpracujący w ramach partnerstwa miast.

Po 12:00 wszyscy udali się na stadion, gdzie mieszkańcy gminy Kamieńsk i policjanci zaczęli wspólne świętowanie na festynie. Funkcjonariusze przegotowali liczne atrakcje m.in. pokazy tresury psów służbowych, pokazy interwencji funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z użyciem robota pirotechnicznego i pokazy techniki jazdy motocyklami służbowymi. Na placu zorganizowano również konkurs sprawnościowy oraz konkursy dotyczące wiedzy z zakresu prewencji kryminalnej i ruchu drogowego. Mieszkańcy chętnie oglądali pokazy zabezpieczania śladów kryminalistycznych na miejscu zdarzenia, które zaprezentowali technicy kryminalistyki. Osoby, chętne do pracy w Policji mogli również zasięgnąć takich informacji od policjantów z kadr, którzy omawiali zasady nabory do służby w Policji w 2008 r.
Powrót na górę strony