Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy pobicia trzeźwieją w areszcie

Data publikacji 27.07.2008

Chełmińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili działkowiczów i powybijali szyby w jednym z domków. Teraz mundurowi ustalają, jak wiele wyrządzili strat. Obaj trafili do aresztu, gdy wytrzeźwieją usłyszą zarzuty.

W nocy chełmińscy policjanci zostali wezwani na interwencję, na teren ogródków działkowych przy ul. Powiśle. Z relacji zgłaszającej osoby wynikało, że sprawcy pobili dwóch mężczyzn przebywających na terenie jednej z działek. Mundurowi zastali tam poszkodowane osoby, niestety sprawców już nie było. Po kilkudziesięciu minutach patrol został ponownie wezwany na teren działek , gdyż najprawdopodobniej ci sami sprawcy powybijali szyby w oknach jednej z altanek.

Policjanci wchodząc na teren ogrodów zauważyli dwóch mężczyzn, którzy nie zareagowali na wyraźne polecenie, aby się zatrzymali. Wręcz przeciwnie odwrócili się i ruszyli w kierunku patrolu, trzymając w ręku przedmioty przypominające kije. Byli agresywni i wulgarni. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, jeden z nich został natychmiast obezwładniony, a drugi po krótkiej ucieczce, został zatrzymany przez działkowiczów i przekazany w ręce funkcjonariuszy. Obaj byli pijani, badanie alkotestem wykazało w organizmie 27-latka 1,55, a u 63-latka 1,21. Teraz trzeźwieją w areszcie.

Policjanci z KPP w Chełmnie ustalają okoliczności całego zdarzenia.
Powrót na górę strony