Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował ukryć się pod schodami

Data publikacji 27.07.2008

Policjanci z Mokotowa, zatrzymali Kamila K., który podejrzewany jest o handlowanie narkotykami. W trakcie zatrzymania, kiedy chłopak zorientował się co się dzieje zaczął uciekać. 19-latek schował się przed ścigającymi go funkcjonariuszami w pobliskim bloku. Myślał, że gdy będzie leżał skulony pod schodami pozostanie niezauważony.

Specjaliści zwalczający przestępczość narkotykową od dłuższego czasu przyglądali się Kamilowi K. Wiedzieli, że najprawdopodobniej rozprowadza on środki odurzające. Funkcjonariusze postanowili przerwać przestępczy proceder 19-latka.

Policjanci kilka godzin czekali na chłopaka przed jednym z mokotowskich bloków mieszkalnych. Przekonani byli, że 19-latek przyjdzie w to miejsce i z pewnością jego kieszenie nie będą puste. Wytrwałość mundurowych po raz kolejny przyniosła oczekiwane efekty.

Kiedy funkcjonariusze po cywilnemu podeszli do 19-latka, ten jeszcze nie wiedział, co się za chwilę stanie. Zrozumiał to, kiedy policjanci przedstawili się i zaczęli zadawać pytania. Chłopak nie czekając na kolejne, zaczął uciekać. Nie miał jednak żadnych szans z goniącymi go pieszo i
radiowozem stróżami prawa. Wbiegł do pobliskiej klatki schodowej i ukrył się w piwnicy kuląc się pod schodami.

Nawoływania policjantów do wyjścia z kryjówki nie trafiały do 19-latka. Na widok kryminalnych Kamil K., odrzucił od siebie jakiś przedmiot. Okazało się, że było to 8 torebek z zawartością suszu. Po sprawdzeniu tester wskazał, że była to marihuana.

Kryminalni byli przekonani, że znalezione przez nich 8 torebek, to nie wszystko, co odebrano mężczyźnie. Pojechali skontrolować więc mieszkanie chłopaka. Po dokładnym sprawdzeniu, policjanci znaleźli kolejne 25 torebek. 19-latek schował je w szybie wentylacyjnym w łazience.

Kamil K. będzie się teraz tłumaczyć prokuratorowi. Śledczy wraz z policjantami zwalczającymi przestępstwa narkotykowe dokładnie zbadają całą sprawę. Za posiadanie narkotyków może 19-latkowi grozić kara nawet do 3 lat więzienia.
Powrót na górę strony