Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gazowy oszust

Data publikacji 27.07.2008

Lubelscy policjanci zatrzymali 61-letniego mieszkańca Lublina, który od 4 lat przerabiał liczniki gazowe by zaniżać ich pomiary. Z jego usług skorzystało 14 osób. Straty na jakie w ciągu kilku lat 61-latek naraził zakład gazowniczy nie są jeszcze znane. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mężczyznę zatrzymano w piątek przy ul. Wallenroda w Lublinie. W trakcie przeszukania mieszkania 61-latka funkcjonariusze zabezpieczyli 4 sztuki plombownic oraz "kamieni" z wygrawerowanymi znakami legalizacyjnymi Zakładów Gazowniczych.

Jak ustalili policjanci, liczniki gazu mężczyzna przerabiał od co najmniej 4 lat. Szybko znalazły one swoich klientów, bowiem miały za zadanie zaniżać rzeczywiste zużycie gazu. Łącznie liczniki trafiły do 14 odbiorców. Nie jest jeszcze ustalona wysokość strat, na jakie 61-latek naraził lubelski Oddział Zakładu Gazowniczego.

Wczoraj mężczyzna doprowadzony został do lubelskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego dozór Policji oraz poręczenie majątkowe w wysokości 4 tys. złotych.

Każdy, kto w celu użycia w obrocie gospodarczym, podrabia lub przerabia zalegalizowane narzędzie pomiarowe lub probiercze, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Powrót na górę strony