Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rowerem na włamanie

Data publikacji 28.07.2008

Wywiadowcy ze szczecińskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali włamać się do zaparkowanego na osiedlu Zawadzkiego volkswagena golfa. Obaj byli pijani. Jeden ze sprawców, 34-letni Jacek R., uciekało przed policjantami na rowerze mając we krwi 1,38 promila alkoholu. Teraz odpowie nie tylko za próbę kradzieży z włamaniem, ale też za jazdę po pijanemu.

W nocy szczecińscy policjanci otrzymali sygnał o dwóch podejrzanych mężczyznach kręcących się przy zaparkowanych na osiedlu Zawadzkiego samochodach. Na miejsce natychmiast zostali skierowani wywiadowcy ze szczecińskiej komendy. Kiedy dojeżdżali na miejsce zauważyli volkswagena golfa, który miał otwartą klapę bagażnika. Przy nim stał mężczyzna z rowerem. Widząc nadjeżdżający radiowóz wsiadł na rower i próbował niepostrzeżenie odjechać. Już po chwili został zatrzymany. Funkcjonariusze szybko ustalili też dane jego wspólnika. Zatrzymali go w jego domu.

Jacek R. (34 l.) i Daniel M. (22 l.) byli pijani. Mieli odpowiednio 1,38 oraz 2,02 promila alkoholu we krwi. Jeden z nich trafił do policyjnego aresztu, drugi zaś do izby wytrzeźwień. Dziś zostaną przesłuchani. Odpowiedzą za włamanie do samochodu, za co grozi im do 10 lat więzienia. Jacek R. poniesie odpowiedzialność w warunkach recydywy. Odpowie również za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Śledczy sprawdzają jednocześnie, czy zatrzymani mężczyźni nie mają na swoim koncie innych przestępstw.
Powrót na górę strony