Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kłamstwo ma krótkie nogi

Data publikacji 28.07.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, który znalezioną kartą płacił w markecie za swoje zakupy. Wpadł, kiedy po raz kolejny podpisał się nie swoim nazwiskiem na tyle niewyraźnie, że wzbudziło to podejrzenia jednej z kasjerek. Gdy kobieta zapytała go o imię i nazwisko, mężczyzna "automatycznie" podał swoje prawdziwe dane.


Mężczyzna znalazł etui z dokumentami i kartą znalazł przed jednym ze sklepów ogólnospożywczych. Zamiast oddać je prawowitemu właścicielowi, 51-latek postanowił skorzystać z nadarzającej się okazji i zrobić zakupy na koszt roztargnionego właściciela karty. Udał się więc  do hipermarketu i tam przynajmniej 8-krotnie płacił za swoje zakupy podrabiając podpis właściciela karty. Jego sprawunki ograniczały się głównie do alkoholu i papierosów.

51-letni mężczyzna wpadł, kiedy po raz kolejny podpisał się na wydruku na tyle niewyraźnie, że jego podpis zainteresował kasjerkę. Kobieta zapytał go więc o imię i nazwisko. Kupujący podał wówczas swoje prawdziwe dane. Mężczyzna prawdopodobnie między kolejnymi zakupami konsumował wysokoprocentowe napoje, bo w chwili zatrzymania przez policjantów miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Za oszustwo może mu grozić kara nawet do 8 lat więzienia.
Powrót na górę strony